Mes naudojame slapukus siekdami individualizuoti Jūsų naršymo patirtį ir Jums rodomą turinį. Paspaudę „sutinku“ arba toliau tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Detaliau: skaitykite čia

Automobilių-limuzinų istorija

Paskelbė Admin 2016/11/23 0 Komentaras (-ai) Transportas,

Automobilis – (gr. Autos – pats + lot. Mobilis – judamas), variklio varoma ratinė mašina keleiviams ir kroviniams vežti. Automobilius pradėta kurti 18a. ratiniam arkliniam vežimui pritaikius mechaninį variklį

 

Pirmaisiais automobilių ir tik paprastų automobilių, o ne limuzinų išradėjais laikomi vokiečių inžinieriai Karlas Bencas (Karl Benz) ir Gotlybas Daimleris (Gottlieb Daimler), kurie niekada nebuvo susitikę ir net nebuvo pažįstami, sukonstravo pirmuosius savaeigius ekipažus su vidaus degimo varikliais.

K. Benco automobilis buvo triratis su 0.55 kW varikliu, D. Daimlerio – dviem ratais – šiuolaikinio motociklo prototipas. 1886m. G. Daimleris paties sukonstruotą vidaus degimo variklį pritaikė keturratei karietai.

Jie abu yra laikomi automobilių išradėjais, o automobilio tėvynė – Vokietija. 1886 metų sausio 29 diena, kada K. Bencas gavo patentą DRP_37435 motoriniam vežimėliui, laikoma automobilio gimimo diena.

Pirmieji automobiliai atrodo keisti: dideli siauri ratai, virbalų storio stripinai, vairas – plieninis iš grindų styrantis strypas su rankena, variklis įtaisytas po vairuotojo sėdyne… Tačiau automobilio išvaizda keitėsi, panašumas į karietą vis mažėjo, variklis buvo perkeltas į priekį, padarytas apvalus vairas ir kt.

 


limuzinu nuoma

 

Automobilio tėvynė – Vokietija, tačiau vokiečiai nepripažino šio naujo išradimo, ir nė nemanė naujojo “technikos stebūklo” pirkti. Bet Prancūzijoje automobiliai ypač plito. 1898m. Įvyko pirmoji automobilių paroda Paryžiuje.

Karlas Benzas:

Nuo mažens K. Benzas (1844 – 1929) labai domėjosi varikliais ir visą savo gyvenimą atidavė automobiliui. 1894m, Jis pradėjo serijomis gaminti prieš metus sukurtą “Viktoriją”, o 1897m, sukonstravo dviejų cilindrų “Kontramotorą”.

Gotlybas Daimleris

Inžinierius išradėjas G. Daimleris, sulaukęs 48 metų staiga nusprendė visiškai pakeisti savo gyvenimo būdą ir nusipirko Bankanštate namą su sodu, o sodo daržinę pavertė dirbtuve – garažu. Gotlybas Daimleris (Gottlieb Daimler) ir senas draugas buvęs bendradarbis Vilhelmas Maibachas ( Wilhelm Maybach), abu užsidarę nuo pašalinių akių dirbdavo prie savo išradimo       

1886m. Daimleris įmontavo savo variklį į paprastą keturratį arklių važimą, kurio užpakalinius ratus variklis suka diržine pavara.
Norėdamas įsitikinti didėlėmis vidaus degimo variklio pritaikymo galimybėmis Daimleris jį įrengia ir kitose transporto priemonėse: motorinėje valtyje (1886m.), lunaparko geležinkelyje ir tramvajuje (1888m.), gaisrininkų vežime (1892m.).
Daimleris variklius visą laiką tobulino, kad jie galėtų padaryti daugiau sūkių: nuo 250 sūkių/min jų skaičius padidėjo iki 900.  1889m. Daimleris gavo dviejų cilindrų 3.75 arklio jėgos galios variklio patentą.
Daimlerio varikliai labai išgarsėjo. 1890m. įkuriama Daimlerio automobilių bendrovė (Daimler Motoren – Gesellschaft), gaminanti automobilius su Daimler varikliais.

Daimlerio bendrovė turėjo savo skyrius įvairiose valstybėse. Šios firmos prekybos atstovas Prancūzijoje buvo Emilis Jelinekas (Jellinek). 1900m. kai buvo pagamintas Maibacho sukonstruotas naujas Daimlerio automobilio modelis, Jelinekas reklamos sumetimais pasiūlė jį pavadinti “Mercedes” (vietoje jau šiek tiek atsibodusio Daimler). Tai buvo gražuolės Jelineko dukters vardas.

1926m. Daimlerio automobilių firma susijungė su tokia pat garsia Benco firma ir iki šiol gamina mersedesus

 

limuzinu nuoma

 

Modernesnius automobilius imta gaminti nuo 20a. 7 – 8 dešimtmečio, juose buvo įtaisyta nepriklausoma priekinių ratų pakaba, automatinė sankaba, šildomas kėbulas, hidrauliniai stabdžiai, antiblokavimo sistema, radijo ryšys. Didžiausias greitis 100 – 120 km/h. 9-tame dešimtmetyje ėmė plisti automobiliai su dyzeliniu ir dujiniu varikliu, turintys oro kondicionierių, vairo, stabdžių stiprintuvus ir kt.

Nuo 1990-ųjų kito automobilio išvaizda, įtaisomi reguliuojamo įtempimo saugos diržai, oro pagalvės, magnetafonai, pritaikomas kompiuteris bendzino įpurškimo į automobilio variklį valdyti, imta naudotis palydoviniu ryšiu.

Lietuvoje pirmasis automobilis užregistruotas 1896m. Daugiau automobilių imta įportuoti nuo 1920-ųjų metų. Ir tuo laiku mažai kas galėjau pasidžiaugti automobiliu, nes jie buvo pakankamai brangūs. Taip pat nebuvo dar irautomobilių, bei limuzinų nuoma užsiimančių įmonių.

 

Rašyti komentarą